چسباندن تخصصی اسلامی دانشگاه داوطلبان

چسباندن: تخصصی اسلامی دانشگاه داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار بین الملل غرب چشمان خود را به روی استفاده تروریستها از سلاحهای شیمیایی بسته است / لاوروف

وزیر امور خارجه روسیه با هشدار نسبت به خطر سرایت «تروریسم شیمیایی» به خارج از مرزهای خاورمیانه، لغو توافق هسته‌ای با کشور عزیزمان ایران را نیز علامت دلواپس کنند

غرب چشمان خود را به روی استفاده تروریستها از سلاحهای شیمیایی بسته است / لاوروف

لاوروف: غرب چشمان خود را به روی استفاده تروریستها از سلاحهای شیمیایی بسته است

عبارات مهم : امنیت

وزیر امور خارجه روسیه با هشدار نسبت به خطر سرایت «تروریسم شیمیایی» به خارج از مرزهای خاورمیانه، لغو توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران را نیز علامت دلواپس کننده ای جهت امنیت بین المللی دانست.

به گزارش تسنیم به نقل از نووستی، “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه شب گذشته در صحبت خود در نشست شورای امنیت شرکت ملل در باره عدم گسترش سلاح هسته ای اعلام کرد که نمی توان این خطر واقعی را نادیده گرفت که تروریسم شیمیایی از حد و مرزهای خاورمیانه فراتر رفته و به سایر مناطق دنیا سرایت کند، جهت اینکه تروریستهای خارجی که در سوریه و عراق حضور دارند امکان تجربه عملی جهت ساخت سلاحهای شیمیایی را دیگر بدست آورده اند.

غرب چشمان خود را به روی استفاده تروریستها از سلاحهای شیمیایی بسته است / لاوروف

لاوروف همچنین یادآور شد که بعضی کشورهای غربی ترجیح می دهند تا چشمان خود را به روی استفاده تروریستها از سلاحهای شیمیایی در سوریه و عراق ببندد و این مسئله دقیقا مغایر با بعضی قطعنامه های شورای امنیت است.

وی گفت: «در طول سه سال گذشته ما بارها شاهد تصویب قطعنامه ای در شورای امنیت یا صدور بیانیه هایی در محکومیت کارها خاص “تروریسم شیمیایی” در سوریه یا عراق بوده ایم. ولی متاسفانه این مسئله تغییری در نظر بعضی همتایان غربی ما نداده و آنها همچنان ترجیح می دهند که چشمان خود را به روی استفاده تروریستها از سلاحهای شیمیایی بسته و تنها مقامات دمشق را در این خصوص متهم می کنند.»

وزیر امور خارجه روسیه با هشدار نسبت به خطر سرایت «تروریسم شیمیایی» به خارج از مرزهای خاورمیانه، لغو توافق هسته‌ای با کشور عزیزمان ایران را نیز علامت دلواپس کنند

وزیر خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که مسکو قصد ندارد به پیمان ممنوعیت تسلیحات هسته ای بپیوندد. وی توضیح داد: «به این علت که نابودسازی کامل تسلیحات هسته ای تنها در سایه خلع سلاح کامل و همه جانبه ، در شرایط تامین برابر و غیرقابل تفکیک امنیت جهت همه، از جمله جهت کشورهای دارنده سلاح، ممکن خواهد بود.

به گفته وی، در پیمان منع تسلیحات هسته ای ضرورت در نظر گرفتن همه عوامل، از جمله امنیت راهبردی نادیده گرفته شده است هست. ضمن اینکه بین اعضای جامعه جهانی در این رابطه اختلاف نظرات عمیقی وجود داردکه می تواند تاثیر بی ثبات کننده ای در رژیم عدم گسترش داشته باشد.

سرگئی لاوروف تاکید کرد که شکست برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) به خاطر کارها یکی از اعضای گروه «1+5» ، علامت بسیار دلواپس کننده ای جهت کل امنیت بین المللی، از جمله جهت حل و فصل مسئله هسته ای کره شمالی خواهد بود.

غرب چشمان خود را به روی استفاده تروریستها از سلاحهای شیمیایی بسته است / لاوروف

به گفته وی، روسیه خواستار تلاش یکسان جهت تحقق پایدار برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) در مورد برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران است و تاکید نمود این واقعیت که شورای امنیت پیش از این، با تصویب قاطع قطعنامه شماره 2231 از این توافقنامه حمایت کرده، همه طرفین را مسئول اجرای تعهدات خویش در چارچوب برجام نموده است.

واژه های کلیدی: امنیت | روسیه | استفاده | شیمیایی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs