چسباندن تخصصی اسلامی دانشگاه داوطلبان

چسباندن: تخصصی اسلامی دانشگاه داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار حوادث کلاهبرداران در کمین متقاضیان خرید ماشین

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا گفت: درج آگهی فروش ماشین دلیلی بر صحت و درستی مطالب عنوان شده، نیست؛ چراکه گاهی این خودروهای وعده داده شده، وجو

کلاهبرداران در کمین متقاضیان خرید خودرو

عبارات مهم : خارجی

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا گفت: درج آگهی فروش ماشین دلیلی بر صحت و درستی مطالب عنوان شده، نیست؛ چراکه گاهی این خودروهای وعده داده شده، وجود خارجی ندارند و این در واقع شگرد متقلبانه کلاهبرداران است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس،سرهنگ محمدرضا اکبری در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به نوسانات بازار ارز و تاثیرگذاری آن در معاملات بازار خودروهای داخلی و خارجی، تعدادی از شرکت ها از این شرایط سوء استفاده کرده و با تبلیغ های وسوسه کننده تلاش در جذب مشتری جهت فروش محصولات خود می کنند.

وی افزود: بعضی از مردم با توجه به قیمت مناسب اعلامی از سوی شرکت های یاد شده، اقدام به عضویت خرید ماشین کرده و بعضی اوقات یک سوم تا نیمی از پول ماشین را به عنوان پیش قسط پرداخت می کنند و انتظار دریافت ماشین در موعد مقرر را دارند.

کلاهبرداران در کمین متقاضیان خرید ماشین

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه خودروهایی که از سوی این شرکت ها به مشتریان وعده فروش داده می شود وجود خارجی ندارد و این در واقع شگرد متقلبانه آنان هست، تصریح کرد: این کلاهبرداران بعد از دریافت پول های متقاضیان، معاملات پرسودی کرده و در وقت تحویل ماشین به مشتریان اعلام می کنند که فعلاً امکان تحویل آن مهیا نیست و از آنها می خواهند که پول خود را بعد بگیرند.

سرهنگ اکبری با اشاره به اینکه بعد دادن پول مشتریان نیز گاهی اوقات ممکن است چند ماه طول بکشد، افزود: بدهید ترتیب میلیاردها تومان پول متقاضیان خرید ماشین جهت ماه ها، به تجارت عده ای سودجو تبدیل می شود و بعد از چند ماه تاخیر، اصل پول پیش فروش و در مواردی نیز اصلا‍ً پولی به مشتریان برگشت داده نمی شود.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا گفت: درج آگهی فروش ماشین دلیلی بر صحت و درستی مطالب عنوان شده، نیست؛ چراکه گاهی این خودروهای وعده داده شده، وجو

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه شرکت های وارد کننده ماشین باید جهت انجام فعالیت های خود از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کنند، اظهار داشت: شهروندان چنانچه تبلیغات شرکت های یاد شده است را مشاهده و قصد خرید ماشین را دارند باید ابتدا از اصالت آنها از طریق استعلام از مراجع رسمی اطمینان حاصل کنند.

وی ضمن هشدار به شهروندان در خصوص مواظبت و هوشیاری در خصوص ترفندهای کلاهبرداران، گفت: درج آگهی در مطبوعات و تبلیغات در اینترنت از سوی شرکت های متفاوت خودرویی و لیزینگی دلیلی بر صحت و درستی مطالب عنوان شده، نیست؛ باید ابتدا از اصالت آنها از طریق استعلام از مبادی مربوطه مطمئن شوید.

واژه های کلیدی: خارجی | ماشین | دریافت | پلیس آگاهی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs